1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. Sakarya, ramazan ayında kültür dostlarını Kitap Fuarı’nda misafir edecek

Sakarya, ramazan ayında kültür dostlarını Kitap Fuarı’nda misafir edecek

- - 2 dk okuma süresi
77
1 2023 03 22t183248 243

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığınca organize edilen Kitap Fuarı’nda hazırlıklar tamamlandı. Ramazan etkinlikleri kapsamında Atatürk Bulvarı’nda her yıl olduğu gibi büyük bir fuar alanında hizmet verilecek. Bu alanda Sakarya’daki ve Türkiye’nin dört bir yanındaki yayınevleri kendi standını açacak. Okur severler ve sahaf meraklıları, iftar saatinden sonra yine fuarda bir araya gelecek.

Ramazan ayı boyunca vatandaşların keyifli vakit geçirmeleri için çeşitli etkinlikler yapılacak. Hafta içi her gün kurulacak platformda farklı etkinlikler sahne alacak. Cuma günleri Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mehteran Bandosu’nun hazırlayıp sunacağı mehteran gösterimi gerçekleştirilecek.  Cumartesi günleri ise alanında tanınmış kişilerin tasavvuf müzik dinletisiyle vatandaşlar için keyifli bir ortam oluşturulacak. Çocukların ilgiyle takip ettiği ve ramazanın vazgeçilmez olan Hacivat ve Karagöz meddah oyununu da her pazar günü seyircisiyle buluşacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Kitap ve sanatseverlerin binlerce kitap ve ürün ile buluşacağı fuar alanımız Ramazan ayında her gün vatandaşların ziyaretine açık olacak. Tüm Sakarya’mızı fuarda bir arada olmaya davet ediyoruz. Kardeşlik ve birlik ayı olan 11 ayın sultanını bereketle, huzurla geçsin” denildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın