1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Şirket haberleri

Şirket haberleri

- - 6 dk okuma süresi
57
finance 11 8

ANSGR – Ocak – Ekim döneminde prim üretimi %121,4 artışla 17,65 milyar TL’ye yükseldi.

AKENR & GWIND & SILVR – VBTS kapsamında şirket paylarına 20 Aralık’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

AKMGY – 1 yıl süreli 1,5 milyon dolara kadar Yönetici Sorumluluk Sigortası yapıldığı açıklandı.

ARCLK – Şirketin TÜBİTAK Öncül AR – GE Laboratuvarları Destekleme Programı’na dahil olarak hayata geçirdiği Arçelik İleri Malzeme, Filtrasyon ve Hijyen Teknolojileri Öncül Araştırma Laboratuvarının açıldığı medyada yer aldı.

AYDEM – Şirketin Bilim Temelli Hedefler İnisiyatifi Net – Sıfır Standardı ile uyumlu olarak 2050 yılına kadar net sıfır değer zinciri sera gazı emisyonlarına ulaşmak için bilime dayalı uzun vadeli bir hedef belirlemeyi, bunu SBTi doğrulaması için sunmayı ve maksimum 24 ay içinde yayınlamayı taahhüt ettiği açıklandı.

AZTEK – Şirket ile Samsung Elektronik arasında Distribütörlük sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

ETILR – İstanbul Karaköy Şubesi olarak faaliyete geçmek üzere yeni bir franchise sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

EUREN – Halka arzdan elde edilen fon kullanım raporunun revize edilerek fonun Güneş Enerjisi Panel Camı Üretimi Fabrikasında, işletme sermayesinin güçlendirilmesinde ve borç kapamalarda kullanılacağı açıklandı.

GENIL – GES projesinin Ankara aşamasına ilişkin başlayan ÇED Gerekli Değildir kararı verildiği açıklandı.

GESAN –

Şirketin %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji tarafından Estonya Elektrik Dağıtım Şirketi ENEFIT’e Muhtelif güçte ve sayıda transformatör tedariki için 0,41 milyon dolarlık sipariş aldığı açıklandı.

Şirketin Retro Parke İnşaat Endüstri Mobilyaları ile Ankara Mamak’da bulunan Çatı Öztüketim GES yapılması kapsamında 0,32 milyon dolarlık anlaşma sağlandığı açıklandı.

Şirketin %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji’nin Güneş Paneli Üretimi amacı ile kurulan bağlı ortaklığı Peak PV Solar Teknolojileri için Bakanlığa yapılan Teşvik başvurusunun onaylandığı açıklandı.

HDFGS – RE – PİE Portföy tarafından Kurulan Ace Games Girişim Sermayesi Yatırım Fonu Katılma paylarına 18,6 milyon TL tutarında girişim yatırımı yapılmasına karar verildiği açıklandı.

INVES & UZERB – INVES tarafından UZERB’nin sermayesinin %83,31’ine karşılık gelen 666.507.703 adet payın tamamının şirketin %100 oranında doğrudan bağlı ortaklığı olan İngiltere merkezli Investat Holding Limited tarafından toplam 82,6 milyon TL’ye devralınması işlemlerinin gerçekleştirildiği açıklandı.

KRONT – Şirketin Türksat Uydu için Telekom altyapısı yönetim yazılımları geliştireceği açıklandı.

KONTR – Şirket bağlı ortaklığı Pomega tarafından LFP katot aktif materyal üretimi yapmak için 5.000Ton/Yıl kapasiteli 1,4 milyar TL yatırım tutarlı üretim tesisi kurulmasına karar verildiği açıklandı.

LINK – Arnavutköy’deki 6.543 m2’lik tarla’nın 13 milyon TL’ye satıldığı, satış sonucunda 7,8 milyon TL kar elde edileceği açıklandı.

MPARK – Tokat’ta yaşanan olay hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulunularak ve hastane genel müdürünün görevden alındığı medyada yer aldı.

OZSUB.HE – Şirket payları Borsa’da Satış yöntemi ile 22 – 23 Kasım’da tarihlerinde halka arz edilecek.

PEKGY – Sermaye artırımından elde edilen fonun 98,6 milyon TL’sinin finansal borç ödemesinde, 13,9 milyon TL’sinin faaliyet gider karşılamasında, 126,2 milyon TL’sinin Almanya yatırım harcamasında, 24,1 milyon TL’sinin İngiltere yatırımlarında, 29 milyon TL’sinin Türkiye yatırımlarında kullanıldığı açıklandı.

PEGYO – Sat ve Geri Kirala yöntemi ile finansman sağlanmasına karar verildiği, Denizli’de 510 m2’lik gayrimenkulün 5,8 milyon TL’ye satılıp geri kiralanması amacıyla VAKFN ile finansal kiralama sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

PGSUS – Esas Holding (%6,25) ve bireysel yatırımcılar (%0,75) tarafından toplamda şirketin %7’sini temsil eden 7.160.982 adet payın pay başına 315 TL’den nitelikli kurumsal yatırımcılara satış işlemine başlandığı açıklandı.

SKBNK – Şirket bağlı ortaklığımız Şeker Finansman bankaya devri suretiyle birleşme işlemi onayı için SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

TURSG – Ocak – Ekim döneminde prim üretimi %109 artışla 17,75 milyar TL’ye yükseldi.

TTKOM – Yabancı bankalarla 200 milyon euro tutarında uzun vadeli kredi anlaşması imzalandığı açıklandı.

YEOTK – Romanya’da devam eden projeler kapsamında şirket iştiraki Defic Globe Enerji tarafından kurulu gücü 18.51MWp olan Güneş Enerjisi Üretim Santrali projesinin tüm lisans, hak ve izinlerinin devralındığı açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın