- - 3 dk okuma süresi
78
screenshot 4 600 x 400 36

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın sosyal medya hesabından yayımladığı mesaj şöyle:

“İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığına yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Olay araştırılıyor. Failler bulunacak ve adalete teslim edilecektir.”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda, “İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına yapılan saldırıyı kınıyor, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Demokrasiye ve ülkemizin huzuruna yönelik hür türlü saldırı ve provokatif söylemin ve girişimin karşısındayız. Olayın tüm yönleriyle aydınlatılacağına olan inancım tamdır.” ifadelerine yer verdi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın mesajı şu şekilde:

“İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığına yapılan saldırıyı kınıyorum. Saldırı hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından re’sen soruşturma başlatılmıştır. Saldırı bütün boyutlarıyla aydınlatılacaktır. Saldırgan yakalanmadan, saldırganın kimliği belli olmadan, saldırının sebebi henüz bilinmeden, bu çirkin saldırıyı siyasi maksatla istismar etmek de doğru değildir. Hakikat ortaya çıkarılacak, adalet tecelli edecektir.”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin sosyal medya hesabından yayımladığı mesaj şöyle:

“İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na yönelik düzenlenen silahlı saldırıyı kınıyorum. İyi Partili dostlarıma geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Seçim yaklaştıkça bu tür provokasyonların artmasından endişe duyuyorum. Türkiye bu gerginlik ve kutuplaşma siyasetinden uzaklaşmalıdır. Başka Türkiye yok, başka memleket yok.”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, mesajında şunları kaydetti:

“İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığına yapılan silahlı saldırı herkesin şapkasını önüne koyup düşünmesini ve değerlendirmesini zorunlu kılan önemli bir durumdur. Hangi gerekçeyle olursa olsun “silah”, var olan bir sorunun çözümünde legal unsur değildir. Hele bir de Genel Seçim ortamında olduğumuz süreçte böyle bir olayın vuku bulması da toplumsal kaygıları en üst seviyeye çıkaracaktır. Görülen birinci gerçek şudur ki, güvenliğimiz tehlikededir. Emniyet birimleri en kısa zamanda fail ya da failleri bulmalı, saldırının ne amaçla yapıldığını ‘inandırıcı bir şekilde’ kamuoyuna açıklamalıdır. Bu vesileyle İYİ Parti camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, bu menfur ve aşağılık saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyorum.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na yapılan silahlı saldırıyı kınıyorum. Dostlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletirken, faillerin bir an evvel adalete teslim edilmesi beklentimizin de altını çiziyorum.”

kalın

DERYA

b

bb

Screenshot 2(4)

Screenshot 3(5)

Screenshot 1(6)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın