1. Anasayfa
  2. Dünya
  3. Spor yöneticiliği disiplinlerarası akademik eğitimle geliştiriliyor

Spor yöneticiliği disiplinlerarası akademik eğitimle geliştiriliyor

- - 2 dk okuma süresi
80

Türkiye’nin köklü ve başarılı eğitim kurumlarından Galatasaray Üniversitesi spor endüstrisinin profesyonel yönetici ihtiyacını karşılamak adına yeni bir adım attı. Üniversite bu kapsamda Spor Yönetimi Disiplinlerarası Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nın başvurulara açıldığını duyurdu. Türkiye’de ilk kez açılan program ile bilime dayalı, kural, ilke ve metotları bilen ve uygulayabilen, dijital çağın gerekliliklerine uygun etkili yönetim ve iletişim stratejileri oluşturabilen, hizmet kalitesinin ve spor performansının arttırılmasına yönelik planlama ve stratejiler geliştirebilen spor profesyonellerinin yetiştirilmesine katkı sunulması amaçlanıyor.

Galatasaray Üniversitesi, başvuruya açtığı Spor Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans programıyla Türkiye’nin ilk disiplinlerarası spor yöneticiliği programını başlatıyor. Hukuk, işletme, finans, sosyoloji, iletişim ve mühendislik bilimlerini kapsayan program Türkiye’de sporun gelişmesine katkı sunan yenilikçi ve çok yönlü bir eğitim içeriği oluşturmayı hedefliyor. Programda; Spor Analitiği, Spor Ekonomisi ve Finansmanı, Spor Organizasyonları Yönetimi ve Spor Yöneticiliği ile Sporun Örgütleşmesi ve Spor Hukuku Sözleşmeleri olmak üzere zengin bir ders programı bulunuyor.

Spor Yönetimi Disiplinlerarası Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nın başvuruya açılmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Spor Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Nazlı Aytuna, “ Günümüzde Spor Endüstrisi hızla büyüyor ve dijital dönüşüm sürecine de uyum göstererek değişiyor. Spor kulüp ve kurumlarında bu değişime uyum gösteren, uluslararası düzeyde faaliyet gösterebilecek profesyonel yönetici ihtiyacı her geçen gün daha da artıyor. Biz de Galatasaray Üniversitesi olarak bu alandaki ihtiyacı karşılayabilecek nitelikli spor yöneticileri yetiştirmek amacıyla Disiplinlerarası Spor Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı’mızı başlattık. Programın Türkiye’de spor endüstrisinin gelişimine katkı sağlamasını umuyoruz.” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın