1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması ödülleri sahiplerini buldu

Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması ödülleri sahiplerini buldu

- - 2 dk okuma süresi
95

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nın müzik ve sahne sanatları alanında yaratıcılığı teşvik etmek ve Türk bestecileri yeni eserler yaratmaya özendirmek amacıyla bu yıl altıncısını düzenlediği Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması’nın ödül töreni Süreyya Operası’nda gerçekleşti.

Bu yıl viyolonsel ve piyano ikilisi için düzenlenen yarışmada finale kalan eserler Cello Piano Duo olarak da bilinen eğitimci ve virtüözler Dilbağ Tokay ile Emine Serdaroğlu tarafından jüriye seslendirildi.

Finale kalan ve viyolonselde Dilbağ Tokay’ın, piyanoda Emine Serdaroğlu’nun jüriye icra ettiği 4 eser rumuzlarıyla seslendirildi.

Oğuzhan Balcı, Turgay Erdener, Rengim Gökmen, Oğuzhan Kavruk, Özkan Manav, Gülsin Onay ve Hasan Uçarsu’dan oluşan seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda bestecilerin isimleri kimlik zarfları açılarak ilan edildi.

Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması’nda bu yıl Yiğit Mert Erkmen birincilik, İmge Yağmur Tiryaki ikincilik, Baran Doğaç Ünal üçüncülük ve İrem Başer mansiyon ödülünün sahibi oldu.

Birinciye 15 bin TL, ikinciye 12 bin 500 TL, üçüncüye 10 bin TL para ödülünün verildiği yarışmada 4 eser için bir dijital albüm hazırlanacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın