1. Anasayfa
  2. Yaşam
  3. Suwen, Bosna Hersek’teki ilk mağazasını açtı

Suwen, Bosna Hersek’teki ilk mağazasını açtı

- - 3 dk okuma süresi
37
2569256210

Türkiye’nin en hızlı büyüyen kadın iç giyim perakende markası Suwen, Romanya ve Azerbaycan’ın ardından Bosna Hersek’te de ilk mağazasını açtı.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen kadın iç giyim perakende markası Suwen 2023 yılında yurt içi ve yurt dışında açacağı yeni mağazalarla büyüme çizgisini korumaya devam edecek.

Ocak ayının sonunda Bosna Hersek’te bayilik sözleşmesi imzalayan Suwen bu ülkedeki ilk mağazasını başkent Saraybosna’da açtı. Suwen 2023 – 2027 yılları arasında Bosna Hersek’te 7 mağaza açmayı planlıyor.

Suwen ayrıca Azerbaycan, Ürdün, Katar, Cezayir, Türkmenistan ve Moğolistan’da da, bölgelerinde prestijli ve sektör tecrübesi olan firmalar ile münhasır bayilik sözleşmeleri imzaladı.

Suwen Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ali Bolluk 2023 yılı hedeflerine ulaşmak için çalışmaya devam ettiklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“2023 yılında yurt içinde ve yurt dışında yeni mağazalar açarak mağaza ağımızı genişletmeye, çok kanallı bir satış stratejisi ile sürdürülebilir bir büyüme çizgisi yakalamaya devam edeceğiz.

Bosna Hersek’te Ocak ayının sonunda bayilik sözleşmesini imzalamıştık ve Nisan’da ilk mağazamızı başkent Saraybosna’da açtık. Bu ülkede 2023 – 2027 yılları arasında 7 mağaza açmayı hedefliyoruz. Öte yandan Ürdün, Azerbaycan, Katar, Türkmenistan, Cezayir ve Moğolistan’da da iş ortaklarımız ile anlaşma sağladık ve münhasır bayilik sözleşmeleri imzaladık. Şubat ayı içinde Azerbaycan Bakü’de ilk mağazamızı açmıştık. Ürdün’de de yakın zamanda 3 mağazamızı birden açacağız.

Ayrıca münhasır bayilikler vererek; Suudi Arabistan ve Kosova’da mağaza açılışlarına yönelik görüşmelerimizi sürdürüyoruz.

Hedefimiz Türkiye’den özgün, kendine güvenen Türk kadınını temsil eden bir marka çıkartmak. Bu hedefe ulaşmak için de durmadan çalışmaya devam edeceğiz.”

Suwen Hakkında:

2003 yılında İstanbul’da kurulan Suwen, Türkiye kadın iç giyim, ev giyim, plaj giyim ve çorap (KİEP) sektöründe faaliyet göstermektedir. Modern Özel Zincir Mağazalar arasında mağaza sayısı bakımından Türkiye’nin en yaygın ikinci mağaza ağına sahip olan Suwen’in mağazaları 2022 yılında 11,6 milyon ziyaretçi ağırlamıştır.

Suwen, kendi markası ve tasarımı ile müşterilerine hizmet vermektedir. İç giyimden ev giyimine, çoraptan korseye, mayo ve bikini koleksiyonlarından lohusa gruplarına kadar geniş ürün yelpazesiyle bir kadının her anında yanındadır.

Suwen Türkiye’deki perakende ağını genişletmenin yanı sıra Romanya ve Azerbaycan’da faaliyet göstermektedir. Ayrıca Irak, Azerbaycan, Kıbrıs, İsrail ve Filistin’de üçüncü tarafların işlettiği satış noktalarında da faaliyetlerine devam etmektedir.

 

 

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın