1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. TD SYNNEX Türkiye, “Great Place To Work” sertifikasını aldı

TD SYNNEX Türkiye, “Great Place To Work” sertifikasını aldı

- - 4 dk okuma süresi
54
screenshot 4 600 x 400 21

BT ekosisteminin önde gelen distribütörü TD SYNNEX Türkiye, çalışanları için hayata geçirdiği uygulamalar neticesinde ülkemizin en iyi işverenleri arasına girmeyi başardı. Great Place to Work Enstitüsü tarafından yapılan ankete katılan çalışanların yüzde 98’inin çalışmaktan gurur duyduklarını söyledikleri şirket, “Great Place to Work” sertifikasının sahibi oldu.

Bilişim teknolojileri (BT) ekosisteminin önde gelen distribütörü TD SYNNEX Türkiye, çalışanlarının katıldığı değerlendirmelerde ortalamanın üzerinde skorlar elde ederek Great Place to Work sertifikasını almaya hak kazandı. Değerlendirmeye katılan çalışanların yüzde 98’i, TD SYNNEX’te çalışmaktan gurur duyduklarını söyledi. GPTW sertifikası; kurum kültürü ve çalışan memnuniyeti gibi alanlarda markalar tarafından benimsenen politikaları tarafsızca incelemesiyle önem taşıyor.
 
Çalışanların mutluluğunu merkeze yerleştiren bir işveren markası olma hedefi doğrultusunda önemli bir başarıya imza attıklarını belirten TD SYNNEX Türkiye Genel Müdürü Behçet Yumrukçallı, “Kurumsal değerlerimiz 4 ana başlıktan oluşuyor, bunlar; mükemmellik, iş birliği, dürüstlük ve dahil olma. Davranış kurallarımızın en önemlileri ise dürüstlük ve açıklık. Tüm çalışanlarımızın bu değerleri benimsemesini oldukça önemsiyoruz. Sürdürülebilir başarının öncelikle çalışan mutluluğundan geçtiğine inanıyoruz. Çalışanlarımızı odağımıza yerleştirerek, onların faydasına olabilecek her türlü uygulamayı hayata geçiriyor, maddi ve manevi desteklerde bulunuyoruz. 2023 yılı itibarıyla doğum günü izni uygulamasını da hayata geçirdik. Kişinin doğum günü ayı içerisinde kullanabileceği ‘Doğum Günü İzni’ sayesinde, çalışanlarımızın iş – özel hayat dengelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. ‘Esnek Yan Haklar’ çerçevesi ise çalışanlarımıza sahip oldukları yan haklar ile ilgili seçim yapma özgürlüğü tanıyoruz. Ayrıca kurum içinde iş birliğini artırmak için hem iş hem de beraber eğlenebilmeyi hedeflediğimiz etkinlikler düzenliyoruz. Herkesin birbiriyle güzel vakit geçirebileceği Happy Hour etkinlikleri yaparak çalışanlarımızın şirkete olan aidiyet duygusunu besliyoruz.” dedi. 
 
Gençlerden oluşan bir şirket olduklarını da aktaran Yumrukçallı, “Bunun getirisi ve yönetim şeklimizin tepen aşağıya akseden çevik ve faydacı yapısıyla birlikte, her seviyeden çalışanımız birbiriyle her konuda sohbet edebiliyor, bilgi alışverişinde bulunabiliyor. Yine global liderlik yaklaşımımızın bir parçası olarak tüm yöneticilerimizden; açıklık, iş birliği, olumluluk, yetkilendirme ve ekip çalışması konusunda ekiplerine koçluk yapmalarını bekliyoruz. Çalışanlarımızı yıl boyunca yaptığımız memnuniyet anketlerine dahil olmaya davet ediyor, sonuçları değerlendirerek gerekli adımları atıyoruz. Gelişim alanları üzerinde aksiyon önerilerini aldığımız oturumlar düzenliyoruz. Düzenli aralıklarla çalışanlarımızın online veya yüz yüze eğitimlere katılmasını teşvik ediyoruz. Aldığımız bu sertifika ile başarıya ulaştığımızı görmekten ve iş dünyasında bir referans olarak kabul edilen GPTW tarafından Türkiye’nin en iyi iş verenlerinden biri olduğumuzun tescil edilmesinden mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuştu. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın