1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. TDP’li Uysal: “İttifak ortakları nezaket örneği sergilemedi”

TDP’li Uysal: “İttifak ortakları nezaket örneği sergilemedi”

- - 3 dk okuma süresi
61
7625580676

14 Mayıs genel seçimleri için Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül arasında gerçekleşen görüşme sonrasında TDP’nin Millet İttifakı’na destek vereceği açıklandı. Afyonkarahisar’da ittifak ortaklarının birlikte hareket etme kararı aldığı ancak TDP İl Başkanlığı ile temasta bulunmaması üzerine TDP Afyonkarahisar İl Başkanı Kadir Uysal, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

“İttifak ortakları nezaket örneği sergilemedi”

Uysal, “Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül’ün Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek sözü sonrasında Afyonkarahisar’da altılı masanın il başkanları tarafından nezaket için hayırlı olsun diyerek ne aranıldık ne davet edildik ne de davet istediler.” diyerek, şunları söyledi:

“Kaldı ki kendileri Afyonkarahisar’da Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu için değil sadece kendi partilerinden milletvekili adaylarını çıkarabilmek için çaba sarf ettiğini görüyoruz. Bizler Türkiye Değişim Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olarak seçim hakkını almış milletvekili adaylarımız varken çıkarmamış ve Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül'ün nezdinde adaylarımızı kamuoyuna açıklamadık. Parası çok olan isimlerin bu partilerden milletvekili adayı olduklarını gördük”

“Bu seçimde Kılıçdaroğlu mu, vekiller mi önemli?”

Türkiye Değişim Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nın çoğu il başkanın yapamadığı ilçe kongrelerini yaptığını, il kongrelerinde kurucu başkanlıktan seçilmiş başkan olarak görevini sürdürdüğünü ifade eden Kadir Uysal, sözlerine şöyle devam etti:

“Afyonkarahisar Türkiye Değişim Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı yok sayanı bizde seçimlerde yok sayarız. Buradan özellikle belirtmek istiyorum bizler Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül’ün talimatları ile Afyonkarahisar'da milletvekili çıkarmadık. Sayın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verilmesi konusunda sadece kendi partilerinden milletvekili çıkarabilmek için uğraşma çabasına giriliyorsa veya masanın anlaşmaları doğrultusunda CHP’nin amblemi altında sadece milletvekili olmak için giriliyorsa anlayalım bilelim”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın