1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. TİP Genel Başkanı Baş’tan İmamoğlu’na ziyaret

TİP Genel Başkanı Baş’tan İmamoğlu’na ziyaret

- - 2 dk okuma süresi
94

Baş’ı Saraçhane’deki makam odasında ağırlayan İmamoğlu, “Hem Türkiye demokrasisi adına hem de Türkiye’nin yaşadığı hukuksuzluklar sürecine dair değerli cümlelerinizi sürekli dinliyorum. Meclis çatısı altında birçok partinin temsilinin mümkün olmasını savunanlardanım.” dedi.

“Bu hukuksuzluğa karşı sessiz kalmak mümkün değil”

31 Mart 2019 yerel seçimlerinden bu yana İmamoğlu’na desteklerinin bulunduğunu hatırlatan Baş da şunları söyledi:

“Hem bütün parti üyelerimizin, yöneticilerimizin dayanışmasını, desteğini ifade etmek istedim hem de kişisel olarak da ben sonuçta bir İstanbul milletvekiliyim. İstanbul’da yaşayan bir yurttaşım. Pek çok boyutla ele alınabilir bu hukuksuzluk. Külliyen bir hukuksuzluk var ortada. Ama temelde tüm ülke açısından, tüm yurttaşlar açısından esas mesele, insanlığın en temel hakkı olan seçme ve seçilme hakkını gasp etmeye yönelik deneme alanına çevirdiler İBB’yi. Seçimi iptal ediyor; yetmiyor. Şimdi yargıyı devreye sokuyor; yetmiyor.”

Baş, İmamoğlu’na “Ne yaparsanız, biz de oradayız” diyerek, “Kuşkusuz şahsınızı hedef alan kısmı var, CHP’yi hedef alan kısmı var, Altılı Masa’yı hedef alan kısmı var. Hepsi ayrı ayrı değerlendirilir ama toplamda, bu iktidara teslim olmayan, muhalefet kesiminde bulunan tüm yurttaşları karşısına alan bir karar. Bu kararın, aynı zamanda bize karşı da alınmış bir karar olduğunu değerlendiriyoruz. Ne yaparsanız, biz de oradayız. O çizgide duracağız.” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın