1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. TTI Outdoor İzmir’i, 22 bin 453 kişi ziyaret etti

TTI Outdoor İzmir’i, 22 bin 453 kişi ziyaret etti

- - 7 dk okuma süresi
50

İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık ortaklığında düzenlenen 16. TTI İzmir Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi ile birlikte düzenlenen TTI Outdoor Kamp, Karavan, Tekne, Outdoor ve Ekipmanları Fuarı bu yıl ikinci kez gerçekleştirildi.

Halka açık olarak düzenlenen TTI Outdoor İzmir kapsamında, fuarın ilk günü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın da katılımıyla karavan park alanında bir kamp ateşi de yakıldı. Fuar boyunca, doğa tutkunları için birçok aktivite ve etkinlik de düzenlendi. Fuar, doğa ile uyumlu yaşam tarzı ve doğayla iç içe olmak isteyenler için cazibe merkezi oluşturdu. Karavanlar, tiny houselar, özel amaçlı araçlar, seyahat römorkları, karavan yan sanayisi ve aksesuarları, kamp malzemeleri ve ekipmanları, karavan kiralama acenteleri, 10 metre altı tekneler, tekne ekipman ve aksesuarları, doğa ve macera sporları ekipmanları, bisiklet, 4X4 / Off-Road araçlar ve ekipmanları, su sporları ekipmanları gibi ürün gruplarının ve bisiklet ile yelken kulüplerinin, derneklerin yer aldığı 2. TTI Outdoor İzmir, dört gün boyunca doğaseverlerin buluşma noktası oldu.

1670927513 FEVZI ARAS

2. Kamp Karavan Tekne Outdoor ve Ekipmanları Fuarı kapsamında da çeşitli söyleşiler gerçekleştirildi. Ulusal Kamp Karavan Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Özdağ’ın moderatörlüğünde “Doğada Yaşam”, Ege Açıkdeniz Yelken Kulübü Başkanı Oğuz Akif Sezer’in moderatörlüğünde “Türkiye’de Yelkenciliğin Dünü, Bugünü, Yarını”, Bisikletli Ulaşımı Geliştirme Derneği’nden Mustafa Karakuş moderatörlüğünde “İzmir Tarihi Kent Merkezinde Rehberli Bisiklet Turları Potansiyeli”, AKUT Yarımada Karar Kurulu Üyesi Kadim Şan moderatörlüğünde “Doğada Arama ve Kurtarma Faaliyetleri”, Deniz Giray’ın konuşmacı olduğu “Kampçılık sohbetleri” söyleşileri ile milli sporcular Yasemin Ecem Anagöz, Fulya Ünlü ve Çiğdem Gülgeç Tütüncü’nün katılımıyla “Türkiye’de Outdoor Sporlar” oturumu yapıldı.

Karavan Forum Platformu Kurucusu Özdem Çoban, pandemi ve sonrasında insanların doğaya ilgisinin, doğada olma isteklerinin arttığını vurgulayarak, “Tatil alışkanlıkları değişti, doğada olmak, kamp yapmak gibi şeyler birçok insan için yaşam biçimi haline geldi. Kamp, karavan, tiny house gibi ürünlere olan ilgi de buna paralel olarak arttı. Biz de bu ekosistemin içine girmek isteyen kullanıcılar için tercihlerinin çevreye ve doğaya dost, sürdürülebilir olması için mücadele ediyoruz. Fuarın başarılı geçeceğini ön görüyorduk, katılımcı ve ziyaretçiler herkes çok mutlu. Önümüzdeki yılın şimdiden planını yapıyorlar. Bu organizasyon içinde yer almak, İZFAŞ ve TÜRSAB ile bu projede olmak çok keyifli ve onur verici. Yağmur ve fırtına uyarısı olmasına karşın İzmirlilerin hafta sonu ilgisi de görülmeye değerdi” diye konuştu.

1670927519 TTI OUTDOOR07

Glamping ve dome çadırlar üreten TriDomes firmasından İbrahim Şenel, “Bu yıl fuara ilk kez katıldık. İş çevresinden ve nihai tüketici katılımı yoğun. İlk katılımımız olmasına karşın memnun kaldık. İnsanların son dönemde bu tarz yapılara ilgisi arttı. Değişen alışkanlıklar, beklentilerin farklılaşması, tatilde doğayla daha iç içe olmanın tercih edilmesi ile birlikte kalabalık oteller yerine izole, doğanın içinde olma isteği ilgiyi daha da artırdı. Bu yüzden bu tarz çadırlardan yapılmış tesislere ilgi de yoğun. Biz de hem ülkemizde birçok noktaya hem de birçok ülkeye ürünlerimizle hizmet veriyoruz. Gelecek yıl farklı modellerimizle fuarda olacağız” dedi. 

HB Tiny House kurucusu Hakan Baykoz, “İzmir için çok güzel bir fuar, İzmir ve Ege halkı doğayı, denizi, kampçılığı çok seviyor. İlgi gösteriyor, çocuklar bayram yerinde gibiler. İnsanlar buraya da bir bayram yerine gelir gibi geliyor. Biz de bu ortamda ürünlerimizi tanıtıyoruz ve birçok sipariş de aldık. Doğaya karşı müthiş bir merak var. İnsanlar çok ilgi gösteriyor. Geçen yıl da iyi geçmişti, insanlar bu yıl daha da bilinçli. Biz de her yıl kendimizi geliştirerek fuarda olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

1670927517 TTI OUTDOOR02

Raod Snail Camper markasıyla elektrikli bisikletlerle yolculuk yapanlar için pratik konaklama imkanı sunan mini karavan tasarlayan Fevzi Aras, ürettiği karavanı TTI Outdoor İzmir’de ilk defa ziyaretçilerin beğenisine sundu. Karavanda bir kişinin rahatlıkla uyuyabileceği büyüklükte olduğunu söyleyen Aras, “Ben de bir bisiklet ve motosiklet kullanıcısıyım ve çadır kampı yapıyordum. Yaşadığım problemlerden hareketle bu tasarım ortaya çıktı. Tasarımı bana ait olan bu karavan, dört mevsim doğa koşullarından bağımsız olarak size kamp olanağı sunuyor. Yerden yüksek olması nedeniyle daha güvenli, yabani hayvanlara karşı çadırdan daha korunaklı. Bataryaları şarj edebileceğiniz bir güneş paneli paketimiz de var. Elektrikli bisikletlere monte edilebilen karavan 50 kilogram ağırlığında ve 150 kilograma kadar yük taşıyabiliyor. Gördüğümüz ilgi de bizi çok mutlu etti” dedi. 

Terra Tiny House firmasından Açelya Görgü, “Yeni bir firma olmamız nedeniyle fuara ilk kez katıldık. Oldukça kalabalık ve keyifli bir fuar oldu. Gördüğümüz ilgi bizi memnun etti ve buradaki ürünümüz de dahil olmak üzere birçok satış gerçekleştirdik. Gelecek yıl da burada olmayı istiyoruz” dedi.

1670927519 TTI OUTDOOR06

Fuara katılan ziyaretçiler de hem istedikleri ürünleri inceleme fırsatı bulduklarını hem de düzenlenen etkinliklerle eğlenceli dakikalar geçirdiklerini belirterek, duydukları memnuniyeti dile getirdi. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın