1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. Uzmanlar, Bağcılar’da yaşanılabilir mutlu çevreler oluşturmak için toplandı

Uzmanlar, Bağcılar’da yaşanılabilir mutlu çevreler oluşturmak için toplandı

- - 2 dk okuma süresi
77

İlçede bir dönüşüm master planı yaptıklarını söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Kimliği ve vizyonu olan, çocukları geleceğe hazırlayacak bir kent olmasının bilinciyle bir yapı oluşturmak istiyoruz” dedi.

Bağcılar Belediyesi, 20 Mart 2023 günü Bağcılar’ın sürdürülebilir gelişimi ve dönüşümüne yönelik önemli bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Toplantıya Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, İstanbul Kent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Atsü, öğretim üyeleri Dr. Sezen Tarakçı ile Dr. Pelin Olcay ve ilgili birim müdürleri katıldı.

Fikir alışverişinde bulundular

Davetlilerin stratejik amaç ve planlar üzerine fikir alışverişinde bulunulduğu toplantıda; Tarakçı ile Olcay, “Sürdürülebilir Kentleşme”, “Sosyal Yapının İyileştirilmesi”, “Kentsel Dönüşüm”, “Miras Alanlarının Korunması” başlıkları altında sunumlar yaptı. Bölgede yaşanılabilir mutlu bir çevreler oluşturmak istediklerini söyleyen akademik isimler, bu amaçla hayata geçirmek istedikleri projelerle ilgili ipuçları da sundu.

Vizyonu olan bir kent oluşturmak istiyoruz

Bağcılar’da dönüşümü hedeflediklerini ve bu amaçla bir yıl içinde 18 ayrı toplantı yaptıklarını söyleyen Özdemir, “Bağcılar Belediyesi olarak bir dönüşüm master planı yapıyoruz. Kent bilincini ortaya koyacak şekilde; parkıyla, donatı alanlarıyla, kültür-sanat merkezleriyle, spor alanlarıyla, yaya yollarıyla, kimliği ve vizyonu olan, çocukları geleceğe hazırlayacak bir kent olmasının bilinciyle bir yapı oluşturmak istiyoruz” diye konuştu. Toplantıda ele alınan konuların değerlendirildikten sonra ilerleyen süreçte yapılacak yeni bir toplantıda karara bağlanacağı belirtildi.

Uzmanlar, Bağcılar’da yaşanılabilir mutlu çevreler oluşturmak için toplandılar2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın