1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Xi Jinping, Lanting Forumu’na tebrik mektubu gönderdi

Xi Jinping, Lanting Forumu’na tebrik mektubu gönderdi

- - 2 dk okuma süresi
54
9953901337

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, bugün Shanghai’de düzenlenen “Çin Tarzı Modernleşme ve Dünya” temalı Lanting Forumu’na tebrik mektubu gönderdi.

Xi Jinping, modernleşmeyi gerçekleştirmenin Çin halkının amansız arayışı ve aynı zamanda dünya halkının ortak arayışı olduğuna dikkat çekti.

Xi, bir ülke modernleşmeye doğru ilerlediğinde sadece genel modernleşme yasalarına değil, aynı zamanda kendi somut koşullarına ve kendine has özelliklerine uyması gerektiğini hatırlattı.

Xi Jinping, Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) tüm etnik gruplardan vatandaşları birleştirip uzun vadeli ve zorlu keşiflerle Çin’in ulusal koşullarına uygun bir kalkınma yolunu bulduğunu ve Çin tarzı modernleşme yoluyla güçlü bir ülke inşa ederek ulusal canlanmayı yürüttüğünü ifade etti.

Xi Jinping, tüm ülkelerle birlikte Çin tarzı modernleşmede yeni başarılarla dünya kalkınması için yeni fırsatlar sunmaya, insanlığın modernleşme yollarını ve daha iyi sosyal sistemleri keşfetmesi için yardım sağlamaya ve insanlığın kader birliğini inşa etmeye hazır olduklarını belirtti.

Lanting Forumu, Çin Dışişleri Bakanlığı tarafından Çin hükümeti, yabancı hükümetler, işletmeler, akademisyenler, medya kuruluşları ve vatandaşların iletişimi için oluşturulan bir platformdur.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın