- - 2 dk okuma süresi
25
whatsapp image 2023 03 31 at 13 30

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, beraberindeki heyetle birlikte Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Adıyaman’da bir dizi temaslarda bulundu.

Yapıcıoğlu ilk olarak Beşpınar Çadırkent’te sınavlara hazırlanan öğrenciler ve gönüllü öğretmenlerle bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı, sorun ve talepleri dinledi. Daha sonra Tut ilçesine geçen Yapıcıoğlu, depremde yakınlarını kaybeden Bedir Tekdal’ı ziyaret ederek başsağlığı dileğinde bulundu.

Ardından Adıyaman’da kurulan Konteyner Kent’i de ziyaret eden Yapıcıoğlu, depremzedelerin sorun ve sıkıntılarını dinledi. Yapıcıoğlu’nun son temas durağı ise konteynırlardan oluşan Kayseri Çarşısı oldu. Burada esnafı ziyaret eden Yapıcıoğlu, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Hayatın yavaş yavaş normale dönmeye başladığını dile getiren Yapıcıoğlu, “Şimdi artık eğitim, hatta kültür ve diğer ihtiyaçlar biraz daha teferruatlı konuşulmaya başlandı. Esnafı gezdik. Burada mütevazı şartlarda küçük dükkanlar şeklinde konteynerlerden oluşan iş yerleri açılmış. Esnaf burada çok fazla iş yapamadığını söylüyor. Ama bunlar belki ilk adımlar. Emekleyen bir çocuk gibi inşallah ayağa kalkmaya başladılar. Küçük adımlar atılacak ve inşallah eskisi gibi toparlanacaklar.” dedi.

HÜDA PAR olarak depremzedeleri ziyaret ederek sorunları ve sıkıntılarını tespit edip yetkili makamlara iletmeye çalıştıklarını ifade eden Yapıcıoğlu, “İlk günlerde deprem ve depremzedeler ve onların eksiklikleri ve ihtiyaçları konuşuluyordu. Bu yaraların nasıl sarılacağı tartışılıyordu. Buradan bütün siyaset erbabına da sesleniyorum, lütfen buradaki kardeşlerimizin, vatandaşlarımızın halleri gündem dışında kalmasın, kısır siyasi çekişmelerle bütün gündemi meşgul etmeyelim.” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın