1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Yapıcıoğlu: “Ufku 14 Mayıs’ın ötesine geçmeyenler bu yaraları böyle saramazlar”

Yapıcıoğlu: “Ufku 14 Mayıs’ın ötesine geçmeyenler bu yaraları böyle saramazlar”

- - 3 dk okuma süresi
57
6800441535

Depremin yaralarının sarıldığı dönemde birilerinin meseleleri gereksiz tartışmalara çektiğine dikkat çeken Yapıcıoğlu, “Taş üstüne taş koyamayanlar etnik veya mezhebi farklılıklarımız üzerinden bazı işleri karıştırmaya ve toplumu bölmeye çalışmaları gözden kaçmıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde düzenlenen Belpınar ile Mesthüyük köyleri ve Kahramanmaraş Türkoğlu Özbek Köyü Köy Evleri Anahtar Teslim Töreni'ne katılan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, burada bir konuşma yaptı.

Depremlerde Nurdağı'nda büyük bir yıkımın olduğunu aktaran Yapıcıoğlu, şöyle konuştu:

"O gün de söyledik, inşallah yaralarımızı hep birlikte saracağız. Rabbime şükürler olsun, yaraların önemli bir kısmı sarıldı. İşte bugün burada, 14 köy evinin teslimi için kardeşlerimizle buluştuk. Rabbime hamdolsun inşallah dimdik doğrulacağız, kaldığımız yerden devam edeceğiz. Yiten canlarımızı bir daha getiremeyiz ama inşallah Rabbim kaybettiğimiz malların daha hayırlısını bize nasip edecektir."

Yaraların sarılmaya devam etmesi ve hızlı bir şekilde toparlanmak için dikkatli olunmasını isteyen Yapıcıoğlu, 14 Mayıs'taki seçimlerin önemine işaret etti.

"Ufku 14 Mayıs'ın ötesine geçmeyenler bu yaraları böyle saramazlar” diyen Yapıcıoğlu,

“Bunları iyi takdir edeceksiniz bundan hiçbir şüphem yok. Gaziantep, daha önce hep bu özelliğini hep gösterdi, inşallah yine gösterecektir. Depremin yaralarının henüz sıcak olduğu o ilk günlerde memleketin dört bir tarafından insanlar buraya akın etti. Her taraftan yardımseverler, dernekler, vakıflar, kamu görevlileriyle birlikte vatandaşlarımızın yarasını sarmak için el birliğiyle hareket etti. Hiç kimseye hiçbir depremzedeye ne inancını sordu ne mezhebini sordu ne de etnik aidiyetini sordu. Bütün vatandaşlarımız hangi dili konuşuyor olursa olsun, hangi ilde oturuyor olursa olsun hangi mezhepten hangi inançtan olursa olsun el birliğiyle hepsine birlikte el uzattık ve onları ayağa kaldırmaya çalıştık." şeklinde konuştu.

Hibya Haber Ajansı

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın