- - 2 dk okuma süresi
55
meb

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, YKS Kampı, üniversite sınavına hazırlanan tüm öğrencilere destek sağlamak için 6 Mart’tan bu yana yayında. Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün resmi YouTube kanalında hafta içi her gün saat 17’de yayımlanan videoları öğrenciler istedikleri zaman izleyebiliyor.

Bakan Özer, yayınlarla deprem bölgesinde ve diğer tüm illerde sınava hazırlanan 12. sınıf öğrencileri ve mezunların konu, kazanım eksikliklerini tamamlayabilmelerine destek sağlamayı amaçladıklarını belirterek, “YKS Kampı’nda öğrencilerinin sorumlu olduğu Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, felsefe grubu, din kültürü ve ahlak bilgisi, matematik, fizik, kimya, biyoloji ve İngilizce derslerinden konu analizlerini içeren soru çözümleri yapılıyor. Haziran ayının ilk haftasına kadar devam edecek YKS Kampı içeriklerini bugüne kadar yaklaşık 230 bin aday izledi.” dedi.

6 Mart tarihinden bu yana 10 derse ait toplam 80 soru çözüm videosu yayımlandığını kaydeden Bakan Özer, “Öğrencilerimiz video içinde çözülen sorularla ilgili anlamadıkları bölümler varsa videonun altındaki yorumlar bölümünden öğretmenlerimize sorabiliyor. DYK’ler, yardımcı kaynaklar, YKS Kampı gibi çalışmalar ve tüm imkanlarımızla sınava hazırlık sürecinde öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın