1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Zafer Partili Tekdemir’den CEPDER Başkanı Şen’e ziyaret

Zafer Partili Tekdemir’den CEPDER Başkanı Şen’e ziyaret

- - 2 dk okuma süresi
79
screenshot 3 600 x 400 47

Zafer Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Emekli Albay Mevlüt Tekdemir, Cep Telefoncular Derneği (CEPDER)  Başkanı Şenol Şen’i ziyaret etti.

Başkan Tekdemir, ziyarete ilişkin değerlendirmede, şunları kaydetti:

“Ülke genelinde 150 bin meslektaşının hak ve menfaatlerini korumaya çalışan CEPDER Başkanının Afyon’da olmasının gururunu yaşadım. Bizler Zafer Partisi olarak emek sahibi esnafımızın her zaman ve her şartta yanında olduğumuzu göstermek istedik. En son Afyon’umuzda yapılan Cep Telefoncular Derneği’nin çalıştayını yerinde sonuna kadar izleyen tek parti olarak bütün esnaf ve vatandaşlarımızı ilgilendiren sorunları yakından takip ediyoruz.”

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik şartlardan esnaf gibi cep telefonu satıcılarının da etkilendiğini ileri süren Tekdemir, şöyle devam etti:

“Hala hiçbir vatandaşımızın duymadığı önemli bir tehlikeyi buradan açıklamalıyım. 1 Kasım 2022 tarihinde hayata geçen ve TBMM’de kabul edilen kanun tasarısına göre vatandaşımızın elinde bulunan ve yedek olarak bir köşede tutulan cep telefonlarından şayet 1 yıl sinyal alınmazsa iletişime kapatılacak. Maalesef halkımızın parasını verip mülkiyetini aldığı bu cep telefonları sırf kartel cep telefon firmaları yeni telefon satabilsin diye vatandaşın elinde kullanılamaz hurda haline dönüşecek.”

Tekdemir, söz konusu kanunun Anayasa’nın 35. Maddesi ile güvence altına alınan mülkiyet hakkının ihlali niteliğinde olduğunu iddia ederek, “Bu uygulama Hukuk devleti ilkelerine aykırıdır. Cep telefoncular derneğinin bu yasa ve diğer konularda çok yakın zamanda yapacakları meclis çalışmalarında yanında olacağımızı bildirir, halkımızı her anlamda ekonomik olarak sömüren bu iktidarın da bu yanlıştan dönmesini talep ederiz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın